DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
PROGRAMY UNIJNE
RAK NA WSPAK
PROGRAM REHABILITACYJNY DLA PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH
„RAK NA WSPAK”
NZOZ ESKULAP w Łodzi zaprasza do zapoznania się z założeniami Programu Rehabilitacyjnego dla pacjentów onkologicznych z terenu województwa łódzkiego „RAK NA WSPAK”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
DLA KOGO?
Program skierowany jest do grupy 105 pacjentów w wieku aktywności zawodowej (15+) z terenu województwa łódzkiego, będących w trakcie lub po zakończonym radykalnym leczeniu onkologicznym. Działania zaplanowane w ramach Programu adresowane są do osób najbardziej narażonych na opuszczenie rynku pracy z powodu stanu zdrowia oraz do osób pragnących wrócić na rynek pracy dzięki otrzymanym świadczeniom rehabilitacyjnym. W Programie nie mogą brać udziału osoby posiadające orzeczenie o trwałej niezdolności do pracy oraz korzystające z rehabilitacji w ramach środków publicznych w chwili deklarowania chęci udziału w Programie.
CELE PROGRAMU
Udział w Programie ma na celu poprawę stanu psychofizycznego Uczestników oraz ich szybszy powrót do aktywności życiowej, w tym również zawodowej. Realizacja Programu przebiega zgodnie z zasadami równości szans i niedyskryminacji oraz dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
REKRUTACJA I FORMY REALIZACJI PROJEKTU
Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z Biurem Projektu, codziennie w godzinach od 8.00-16.00 w Łodzi, przy ul. Kusocińskiego 61
telefon 510 182 755
e-mail: rehabilitacja@eskulapretkinia.pl
Istnieją dwie ścieżki umożliwiające przystąpienie do Programu:
- Pacjent spełniający kryteria uczestnictwa zostaje skierowany do udziału w Programie przez lekarza prowadzącego (onkolog, chirurg onkolog, torakochirurg, chemioterapeuta, radioterapeuta, neurochirurg, ortopeda, ginekolog itp.)
- Pacjent zgłasza się do Biura Projektu, po spełnieniu wstępnej kwalifikacji kierowany jest na konsultacje do lekarza onkologa, który wydaje decyzje o włączeniu do programu. Następnie pacjent kierowany jest na wizytę u lekarza rehabilitacji medycznej, który ustala Indywidualny Plan Rehabilitacji.
Regulamin uczestnictwa Rak na Wspak
Uczestnictwo w Programie daje Pacjentowi możliwość skorzystania z najbardziej skutecznych form utrzymania/powrotu do sprawności fizycznej dzięki zabiegom rehabilitacyjnym z elementami indywidualnej edukacji zdrowotnej. Czas trwania rehabilitacji w ramach Programu wynosi od 10 do 30 dni zabiegowych i obejmuje od 4 do 10 procedur dziennie (w zależności od potrzeb Pacjenta). Po każdej z serii zabiegów odbędzie się lekarska porada rehabilitacyjna, której celem jest stwierdzenie zasadności dalszej rehabilitacji (lub jej modyfikacja). W ramach Programu przewidziana została też specjalistyczna pomoc ze strony psychologa/seksuologa, psychoterapeuty, logopedy oraz dietetyka. W uzasadnionych przypadkach Pacjent może się ubiegać o zwrot kosztów dojazdu.
Czas trwania projektu: w trakcie realizacji
STREFA KRĘGOSŁUPA
PROGRAM REHABILITACYJNY SKIEROWANY DO OSÓB Z CHOROBAMI GRZBIETU I KRĘGOSŁUPA
„STREFA KRĘGOSŁUPA”
NZOZ ESKULAP w Łodzi zaprasza do zapoznania się z założeniami Programu Rehabilitacji leczniczej dla pacjentów z chorobami grzbietu i kręgosłupa z terenu województwa łódzkiego “STREFA KRĘGOSŁUPA”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
DLA KOGO?
Program skierowany jest do mieszkańców miasta Łodzi oraz powiatów: łaskiego, pabianickiego, sieradzkiego, poddębickiego, zduńskowolskiego oraz zgierskiego w wieku aktywności zawodowej 15+ ze zdiagnozowaną chorobą układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej.
Działania zaplanowane w ramach Programu adresowane są do osób najbardziej narażonych na opuszczenie rynku pracy z powodu stanu zdrowia lub najbardziej bliskich powrotowi na rynek pracy w wyniku udzielonych świadczeń rehabilitacyjnych.
CELE PROGRAMU
Głównym celem Programu jest wzrost szans na podjęcie, utrzymanie oraz przedłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa łódzkiego, zmagających się chorobami grzbietu i kręgosłupa.
KRYTERIA KWALIFIKACJI DO PROJEKTU
- Miejsce zamieszkania: miasto Łódź + powiat: łaski, pabianicki , sieradzki, poddębicki,, zduńskowolski, zgierski
- Wiek: 15+ ( osoby aktywne zawodowo lub deklarujące powrót na rynek pracy)
- Dokumentacja medyczna potwierdzająca diagnozę nie starsza niż rok
- W programie nie mogą brać udziału osoby korzystające ze świadczeń rehabilitacji leczniczej z powodu tego samego rozpoznania, finansowanych ze środków publicznych w ciągu ostatnich 6 miesięcy
FORMY REALIZACJI PROJEKTU
Uczestnictwo w Programie daje Pacjentowi możliwość skorzystania z najbardziej skutecznych form utrzymania/powrotu do sprawności fizycznej dzięki zabiegom rehabilitacyjnym z elementami indywidualnej edukacji zdrowotnej. Czas trwania rehabilitacji w ramach Programu wynosi od 10 do 15 dni zabiegowych (w zależności od potrzeb Pacjenta). W ramach Programu przewidziana została też specjalistyczna pomoc ze strony psychologa oraz dietetyka.
W uzasadnionych przypadkach Pacjent może się ubiegać o zwrot kosztów dojazdu do Placówki oraz kosztów opiekuńczych.
Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z Biurem Projektu, codziennie w godzinach od 8.00-16.00 w Łodzi, przy ul. Kusocińskiego 61
telefon +48 533 222 003
e-mail: a.adamiak@eskulapretkinia.pl
Czas trwania projektu : w trakcje realizacji
*Pierwszeństwo udziału w Programie mają osoby powyżej 50 roku życia.
DOSTĘPNOŚĆ PLUS
NZOZ Eskulap jest grantobiorcą projektu pn. Dostępność Plus dla Zdrowia, który finansowany jest Funduszy Europejskich. Nasza palcówka otrzymała grant w wysokości 472 410, 00 PLN na poprawę dostępności świadczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Dzięki temu dofinansowaniu ta grupa naszych pacjentów będzie mogła skorzystać z USG i innego nowoczesnego sprzętu medycznego. Łatwiej będzie im dostać się z zewnątrz do placówki, dostać się do gabinetów lekarski i zabiegowych, korzystać z przystosowanej do potrzeb pacjentów niepełnosprawnych rejestracji czy klimatyzacji w części zdrowej pediatrycznej. Również pacjenci ze szczególnymi potrzebami uzyskają u nas pomoc fachowego, wyszkolonego personelu.
Więcej informacji o Funduszach Europejskich dla ochrony zdrowia dostępnych jest na stronie internetowej www.zdrowie.gov.pl.
CZERNIAK - TO WIDZĘ
PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWOROWEJ SKÓRY
„CZERNIAK – TO WIDZĘ”
NZOZ ARTMEDIS wraz z NZOZ ESKULAP w Łodzi zaprasza do zapoznania się z założeniami Programu Profilaktyki Nowotworowej Skóry ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka złośliwego dla mieszkańców województwa łódzkiego „Czerniak – to widzę” , współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
DLA KOGO?
Program jest skierowany dla osób w wieku 18-64 , aktywnych zawodowo oraz mieszkających, pracujących lub uczących się na terenie Łodzi lub powiatów: pabianickiego, łaskiego, zduńskowolskiego, sieradzkiego, mających podwyższone ryzyko zachorowania na nowotwory skóry lub reprezentujących grupy zawodowe w największym stopniu narażone na czynnik rakotwórczy w postaci promieniowania UV. Do tych grup zawodowych można zatem zaliczyć osoby zatrudnione w rolnictwie, budownictwie, leśnictwie czy też łowiectwie.
Ponadto Projekt adresowany jest do specjalistów świadczących usługi medyczne, kosmetyczne, rehabilitacyjne, mogących propagować profilaktykę czerniaka. Działania zaplanowane w ramach Programu adresowane są do osób najbardziej narażonych na opuszczenie rynku pracy z powodu stanu zdrowia lub najbardziej bliskich powrotowi na rynek pracy w wyniku udzielonych świadczeń zdrowotnych.
CELE PROGRAMU
Głównym celem Projektu jest wzrost szans na utrzymanie i przedłużenie aktywności zawodowej 1150 mieszkańców m. Łodzi oraz powiatów: pabianickiego, zduńskowolskiego, łaskiego i sieradzkiego będących w grupie podwyższonego ryzyka (w tym zawodowego) zachorowania na nowotwory skóry – w wyniku wdrożenia (do 30.09.2023r.) przez podmioty działalności leczniczej: ARTMEDIS S.c. w partnerstwie z ESKULAP S.c. „Programu profilaktyki nowotworów skóry ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka złośliwego dla mieszkańców woj. łódzkiego”. Dodatkowym celem Projektu jest podniesienie wiedzy, świadomości i w efekcie zmiana zachowań mieszkańców ww. powiatów i m. Łodzi, w kierunku eliminowania czynników ryzyka zachorowania na
nowotwory skóry, ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka złośliwego.
KRYTERIA KWALIFIKACJI DO PROJEKTU
- Miejsce zamieszkania, wykonywania aktywności zawodowej lub naukowej: miasto Łódź oraz powiaty: pabianicki, zduńskowolski, łaski i sieradzki ( osoby aktywne zawodowo lub deklarujące
powrót na rynek pracy) - Wiek: 18-39 ( dla których opalanie jest formą rekreacji i sposobem na dbanie o młody wygląd )
- Wiek: 40-64 ( osoby będące w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia nowotworów skóry lub ryzyka zawodowego czyli zatrudnione w rolnictwie, budownictwie, leśnictwie, rybołówstwie czy też łowiectwie)
- Specjaliści świadczący usługi medyczne, kosmetyczne, rehabilitacyjne, którzy chcą propagować profilaktykę czerniaka, poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie
KRYTERIA WYŁĄCZENIA Z PROJEKTU
- osoby, które mają zdiagnozowany nowotwór skóry
- osoby, które uczestniczą w Programie ABCDE samokontroli znamion – ogólnopolskim programie profilaktyki nowotworów skóry lub innym wojewódzkim Programie z tego zakresu
- osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy przeszły konsultację dermatologiczną i/lub badanie dermatoskopem/wideodermatoskopem w ramach NFZ
REKRUTACJA I FORMY REALIZACJI PROJEKTU
Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z Rejestracją Przychodni Eskulap, od poniedziałku do piątku w godzinach
od 8.00-18.00 w Łodzi, przy ul. Kusocińskiego 61
e-mail: kontakt@eskulapretkinia.pl
oraz
z Biurem Projektu Przychodnia Artmedis, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-16.00 w Łodzi, przy ul. Kusocińskiego 61
telefon: 789-042-009
e-mail: projektunia@artmedis.com.pl
Uczestnictwo w Programie daje Pacjentowi możliwość skorzystania z warsztatów edukacyjnych, które wyjaśnią negatywne skutki opalania i korzystania ze sztucznego promieniowania UV – solarium, wskażą sposoby zmniejszenia ryzyka zachorowania. W uzasadnionych przypadkach Pacjent może się ubiegać o zwrot kosztów dojazdu. Czas trwania projektu od 01.04.2022r. do 30.09.2023r.