DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

 

PROGRAMY UNIJNE

DOSTĘPNOŚĆ PLUS

banner z logami kolejno, fundusze europejskie wiedza edukacja rozwój, flaga polski rzeczpospolita polska, dostępność plus, unia europejska europejski fundusz społeczny flaga unii europejskiej

NZOZ Eskulap jest grantobiorcą projektu pn. Dostępność Plus dla Zdrowia, który finansowany jest Funduszy Europejskich. Nasza palcówka otrzymała grant w wysokości 472 410, 00 PLN na poprawę dostępności świadczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Dzięki temu dofinansowaniu ta grupa naszych pacjentów będzie mogła skorzystać z USG i innego nowoczesnego sprzętu medycznego. Łatwiej będzie im dostać się z zewnątrz do placówki, dostać się do gabinetów lekarski i zabiegowych, korzystać z przystosowanej do potrzeb pacjentów niepełnosprawnych rejestracji czy klimatyzacji w części zdrowej pediatrycznej. Również pacjenci ze szczególnymi potrzebami uzyskają u nas pomoc fachowego, wyszkolonego personelu.

Więcej informacji o Funduszach Europejskich dla ochrony zdrowia dostępnych jest na stronie internetowej www.zdrowie.gov.pl.

E - USŁUGI POZ

 

Jesteśmy Grantobiorcą w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia” („e-usługi POZ”), finansowanym z Funduszy Europejskich.

Nasza placówka otrzymała Grant na rozbudowę systemu gabinetowego oraz zakup sprzętu teleinformatycznego, które umożliwiają tworzenie i udostępnianie elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) oraz świadczenia e-usług.

Projekt jest finansowany przez Unię Europejską w ramach pakietu REACT-EU, wspierającego przeciwdziałanie skutkom pandemii COVID-19.

Realizatorem projektu jest Ministerstwo Zdrowia, a jego wartość wynosi 99 589 028,57 zł.

Celem projektu jest wsparcie cyfryzacji placówek POZ w zakresie świadczenia e-usług, integracji z systemem e-zdrowia oraz usprawnienie udzielania świadczeń.

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://zdrowie.gov.pl/poiis/strona-1029-e_uslugi_poz.html

 

Jak należy zgłaszać nieprawidłowości?

Instytucja Zarządzająca Programem Infrastruktura i Środowisko, przywiązuje szczególną wagę do zapewnienia realizacji projektów w ramach Programu w sposób etyczny, jawny i przejrzysty. Dlatego też stworzone zostało proste narzędzie do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości dotyczących projektów finansowanych ze środków pochodzących z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Przekazywane sygnały o nieprawidłowościach pozwolą na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynią się do zapewnienia najwyższych standardów realizacji projektów.

W celu zgłoszenia nieprawidłowości należy:

Więcej informacji na ten temat: przejdź na stronę programu Infrastruktura i Środowisko.

ODZYSKAJ FORMĘ

„ODZYSKAJ FORMĘ”

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO PLUS W RAMACH PROGRAMU REGIONALNEGO FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŁÓDZKIEGO 2021 – 2027

NR PROJEKTU: FELD.08.04–IZ.00–0028/24

WARTOŚĆ PROJEKTU Z UE: 828 742,50 PLN

DOFINANSOWANE PROJEKTU Z UE: 704 431,13 PLN

Odzyskaj FormęEskulap Spółka Cywilna E. Pankowska-Pryt, J. Pankowska, M. Pryt w Łodzi, ul. Kusocińskiego 61 zaprasza do zapoznania się z założeniami Programu Rehabilitacji Leczniczej dla pacjentów z chorobami układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

DLA KOGO?

Program  skierowany jest do mieszkańców miasta Łodzi (województwo łódzkie) w wieku powyżej 18 + ze zdiagnozowaną chorobą układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej.

Działania zaplanowane w ramach Programu adresowane są do osób pracujących, narażonych na opuszczenie rynku pracy z powodu stanu zdrowia oraz zarejestrowanych jako bezrobotne, potrzebujących świadczeń rehabilitacyjnych w celu podjęcia lub powrotu do zatrudnienia.

CELE PROGRAMU

Celem projektu jest poprawa sprawności fizycznej umożliwiająca powrót do pracy oraz utrzymanie się na rynku pracy min. 62 os (40K/22M) – mieszkańców Łodzi – pracujących i zarejestrowanych bezrobotnych ze zdiagnozowaną chorobą układu kostno-staw, mięśniowego i tkanki łącznej, poprzez objęcie 154os (100K/54M) kompleksowym wsparciem w formie zabiegów rehabilitacyjnych i edukacji oraz aktywności fizycznej w okresie 01.08.2024 do 31.07.2025.

Rezultatem planowanym w projekcie jest liczba osób, które dzięki wsparciu w obszarze zdrowia podjęły pracę lub kontynuowały zatrudnienie: 62os (40K/22M).

CO OFERUJEMY?

  • Dwie porady rehabilitacyjne
  • Rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych z elementami edukacji zdrowotnej i  (10 -15 dni zabiegowych – w zależności od potrzeb zdrowotnych Uczestnika)
  • Warsztaty psychoedukacyjne ( 1 spotkanie z dietetykiem oraz 1 spotkanie z psychologiem
  • Zajęcia z aktywności fizycznej ( w zależności od potrzeb zdrowotnych Uczestnika )
  • Wizyta końcowa – porada rehabilitacyjna dla Uczestników biorących udział w zajęciach z aktywności fizycznej

KRYTERIA KWALIFIKACJI DO PROJEKTU

  • Miejsce zamieszkania : miasto Łódź (województwo łódzkie)
  • Wiek 18 + (osoby aktywne zawodowo, osoby zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotne lub osoby deklarujące powrót na rynek pracy)
  • Dokumentacja medyczna potwierdzająca diagnozę (chorobę układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej w kategorii: M15, M16, M17, M19, M40, M41, M47, M48, M49, M50, M51, M53, M54, M70, M75, M76, M77, M95) nie starsza niż rok
  • W programie nie mogą brać udziału osoby korzystające ze świadczeń rehabilitacji leczniczej dotyczących tych samych zabiegów i zleconych z powodu tego samego rozpoznania, finansowanych ze środków publicznych, w tym : NFZ, ZUS, KRUS, PEFRON, EFS w ciągu ostatnich 6 miesięcy
  • Stan zdrowia umożliwiający podjęcie rehabilitacji w trybie ambulatoryjnym
  • Zgoda na udział w programie

UCZESTNICTWO W PROGRAMIE DAJE UCZESTNIKOWI MOŻLIWOŚĆ:

  • skorzystania z najbardziej skutecznych form utrzymania lub powrotu do sprawności fizycznej
  • zapobiegania pogłębianiu się dysfunkcji narządów ruchu
  • nawet cofnięcia się zaburzeń układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej
  • odzyskania części utraconych funkcji a także zapewnia odpowiednią dawkę aktywności fizycznej

ZAINTERESOWANE OSOBY https://eskulapretkinia.pl/wp-content/uploads/2024/09/BROSZURA-EDUKACYJNA.pdf
Od 1 sierpnia 2024 do 31 lipca 2025 r.

PLIKI DO POBRANIA:

Regulamin uczestnictwa Odzyskaj Formę

Umowa uczestnictwa Odzyskaj Formę

Formularz rekrutacyjny Odzyskaj Formę

Dostępność projektu dla osób ze specjalnymi potrzebami

Broszura edukacyjna

Szczegółowy harmonogram wsparcia – Turnus 1

Szczegółowy harmonogram wsparcia – Turnus 2

Szczegółowy harmonogram wsparcia – Turnus 3